MÖBLER / Bord / Salongsbord 10605173

nr 1060 5173

Salongsbord

Nyrokoko, längd: 104 cm, djup: 60 cm, höjd: 75 cm

Kondition: slitage, skador

Utrop:

500 kr

Såld:

350 kr

måndag 3 oktober 2016
kl 20:20:04

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.